Aktualności ICB Pharma

Grafika do posta
EuroTier Middle East w Abu Zabi

W dniach 2-4 września odbyła się pierwsza edycja wydarzenia EuroTier Middle East w Abu Zabi i nie mogło nas tam zabraknąć.

 

Wraz z naszym partnerem firmą Ecovar mieliśmy przyjemność wziąć udział w wystawie, gdzie chwaliliśmy się naszymi alternatywnymi produktami do kontroli szkodników oraz bioasekuracji w hodowli zwierząt.

 

Wszystkim którzy nas odwiedzili bardzo dziękujemy, a organizatorom gratulujemy sukcesu jakim była pierwsza edycja tej imprezy i życzymy jej przyszłego rozwoju.

 

Do zobaczenia na następnych targach!

Grafika do posta
Nasz egipski partner z wizytą w Polsce

W ostatnim tygodniu sierpnia zaprosiliśmy do naszego kraju przedstawicieli firmy XFactor Medical. Odpowiadają za wdrażanie produktów działu Health Care w Egipcie.

 

Już teraz preparat Nitolic jest w tym kraju numerem jeden!

 

Przedstawicielom firmy towarzyszyła delegacja lekarzy. Pokazaliśmy im nie tylko naszą firmę, ale również kilka ciekawych miejsc naszego regionu.

 

Raz jeszcze dziękujemy za wspólny czas i wiedzę, którą udało nam się wymienić. Zapraszamy ponownie!

Grafika do posta
Backstage z planu filmowego

Tym razem Wenecja. Mimo że nie ta włoska, to także urocza i otoczona wodą. A pośród tego Kurza Hacjenda, jedno z tych miejsc w Polsce, gdzie pasja i hobby do ptaków zdominowały życie opiekujących się nimi ludzi. A ponieważ o zdrowie zwierząt dba też nasz preparat Dergall Hobby, nie mogło zabraknąć i nas.

 

Zobaczcie backstage z kręcenia filmu o tym magicznym miejscu.

 

Więcej o Dergall Hobby na: dergall-hobby.pl

Grafika do posta
Z filmowego planu

Jak rozpoznać wszawicę? Jak leczyć? Jak uniknąć ponownego zarażenia? Te pytania, szczególnie tuż po wakacjach pojawiają się w głowie rodziców.

 

Jako eksperci w leczeniu wszawicy postanowiliśmy przygotować nowe filmy instruktażowe. Pomogą rodzicom rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Zobaczcie kadry z planu zdjęciowego NITOLIC®. Wyjątkowo żadna wesz tutaj nie ucierpiała.

Grafika do posta
Odwiedziny w Polskim Instytucie Truskawki

Jeśli myślicie, że sezon na polską truskawkę już minął to jesteście w błędzie. My nadal czujemy jej zapach i cudowny słodki smak. A wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań uprawy truskawki w rynnach pod daszkami, umożliwiających zbiory od wiosny do późnej jesieni.

 

W miniony piątek zespół Crop Solutions odwiedził prekursora takiej uprawy: Polski Instytut Truskawki na plantacji badawczo-rozwojowej w podkrakowskim Tyńcu.

 

Dziękujemy dr hab. Janowi Błaszczykowi i dr hab. Jackowi Nawrockiemu za poświęcony czas i przedstawienie założeń programu badawczego. więcej o nowoczesnej metodzie uprawy truskawki na: http://polskiinstytuttruskawki.pl/

Grafika do posta
V edycja Warsztatów PoluZONE dobiegła końca

ICB Pharma kolejny raz wspierała młode talenty z całej Polski. 120 młodych i utalentowanych uczestników przez sześć dni uczestniczyło w Jammach oraz Koncercie Finałowym, bawiąc mieszkańców Jaworzna.

 

Za rok kolejna VI edycja. Serdecznie zapraszamy!

Grafika do posta
ICB Pharma kocha pszczoły i nie pozwala ich krzywdzić!

Przyłącz się do nas i zaproś je do swojego ogrodu: posadź miododajne rośliny, nie używaj pestycydów podczas oblotu pszczół. Co trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania.

 

Pamiętajmy o słowach Alberta Einsteina: „…gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”

Grafika do posta
Otwieramy się na szwedzki rynek

Dopiero odkrywamy rynek szwedzki, a tu taka niespodzianka. Jedna z wiodących szwedzkich doradczyń ogrodniczych Pani Anna-Karin Johansson odwiedziła naszą firmę. Dziękujemy za poświęcony czas i budujące rozmowy. Cieszymy się, że prężny rynek szwedzki będzie wspierany przez nasze innowacyjne technologie.

 

Trzymamy kciuki za współpracę i powodzenie.

Strona Bifent - grafika
Nowa strona internetowa

Przedstawiamy nową odsłonę produktu Bifent Fogger Plus® Wyjątkowe połączenie trzech substancji aktywnych z innowacyjną technologią ALL IN WEB oznacza szerokie spektrum działania.

 

Zapewnia maksymalne narażenie szkodnika na działanie substancji czynnych poprzez zwiększenie powierzchni ich wchłaniania.

 

Nowa wersja to dopracowany system otwierania i zamykania. Przeczytajcie sami na naszej nowej angielskiej stronie: bifent.eu

Konferencja w Miami
Konferencja w Miami

W zeszłym tygodniu przedstawiciele ICB Pharma wzięli udział w konferencji w Miami zorganizowanej przez firmę Univar Solutions, wiodącego dystrybutora preparatów z branży pest control i agrochemicznej na terenie Ameryki Centralnej, Północnej i Południowej.

 

Podczas konferencji miała miejsce prezentacja naszych produktów oraz szereg roboczych spotkań. Rozmowy okazały się nad wyraz owocne, ponieważ amerykański partner już potwierdził zainteresowanie wprowadzeniem rynek naszych rozwiązań.

 

Ogromnie cieszymy się z sukcesu naszej delegacji i perspektywy zaistnienia z nowymi produktami na amerykańskim rynku.

Grafika do posta
Młyn Jazz Festival już za nami

Po raz kolejny w Wadowicach rozbrzmiała muzyka jazzowa w wykonaniu światowych gwiazd. Macy Gray, Matt Dusk, Mario Biondi i wielu innych artystów przybyło by uświetnić kolejną edycję Młyn Jazz Festivalu, który odbył się w dniach 5-7 lipca.

 

ICB Pharma była jednym z partnerów tego wydarzenia. Jak zawsze towarzyszyła nam jedyna w swoim rodzaju atmosfera i radość z obcowania z muzyką.

Grafika do posta
Goście z Węgier

Wakacje w pełni, ale my wciąż intensywnie pracujemy nad problemami, które trapią sadowników i ogrodników.

 

Mamy na nie gotowe rozwiązania. Od teraz, dzięki zaangażowaniu i ogromnemu doświadczeniu firmy MALAGROW Hungary nasze technologie będą skutecznie wdrażane na rynku węgierskim, rumuńskim i słowackim.

 

Dziękujemy za spotkanie i owocne warsztaty produktowe.

Młyn Jazz Festival 2019 - grafika
Młyn Jazz Festival 2019

Po raz kolejny ICB Pharma wesprze wielkie wydarzenie muzyczne, jakim jest Młyn Jazz Festival 2019, który odbędzie się w Wadowicach w dniach 4 – 6 lipca.

 

Z doświadczenia wiemy, że Festiwal to nie tylko wielkie gwiazdy muzyki, ale też urzekająca atmosfera, cudowna publiczność i oddający swoje serce w organizację właściciele Hotel Młyn Jacka.

 

Zapraszamy serdecznie!

Grafika do posta
Kolejne szkolenie w naszej firmie

W dniach 17-19 czerwca, mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć u nas przedstawicieli firmy BUTEO z Chorwacji oraz zaprzyjaźnionej firmy PIRISA z Brazylii.

 

Czas upłynął przede wszystkim na trwającym dwa dni szkoleniu dotyczącym produktów Dergall i ProVecta, ale również na poznaniu bliżej naszej firmy.

 

Chcielibyśmy podziękować naszym gościom za przybycie i mamy nadzieję, że będą Państwo miło wspominać czas spędzony w Polsce. Nie możemy się doczekać aby wprowadzić nasze wspólne biznesowe plany w życie!

Grafika do posta
ICB Pharma na planie filmowym.

ICB Pharma na planie filmowym. Jeszcze nie Cannes. Na razie ferma z Libiąża. To tam kręciliśmy ujęcia do nowego filmu instruktażowego, w którym pokażemy jak działa i jak stosować nasz innowacyjny preparat Dergall® do zwalczania pasożytów zewnętrznych drobiu.

 

Efekty naszych prac już wkrótce na dergall.pl.

Grafika do posta
Dział Crop Solutions w akcji

Słońce, zapach lata i …. Dział Crop Solutions w akcji. Dni Pola 2019 w Podolanach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Grafika do posta
Kolejny reprezentant naszych produktów na świecie!

W pierwszym tygodniu czerwca mieliśmy przyjemność gościć pana Francis Bosah, który będzie reprezentował naszą firmę w środkowo – zachodniej Afryce.

 

Podczas trwającego kilka dni szkolenia, zaprezentowaliśmy szczegółowo wszystkie nasze produkty. Nie zabrakło także czasu na wymianę doświadczeń oraz na omówienie możliwości sprzedażowych.

 

Mamy szczerą nadzieję, że już wkrótce nasze innowacyjne produkty znajdą nabywców na nowych rynkach.

Dni Pola 2019 - mapa
Zapraszamy na Dni Pola 2019

Ruszyły „Dni Pola” organizowane co roku przez firmę Procam, głównego dystrybutora naszych produktów Biopolin® i Siltac®.

 

To cykl spotkań w całej Polsce, podczas których będziemy prezentować zastosowania naszych produktów na polach uprawnych.

Junior Młyn Jazz Festiwal - zdjęcie
Wspieramy młodych muzyków

Za nami kolejna edycja konkursu dla młodych muzyków Junior Młyn Jazz Festiwal w Wadowicach.

 

Jak co roku nasza firma była jednym z partnerów wspierających wydarzenie promujące młode talenty jazzowe.

 

Zwycięzcom oczywiście gratulujemy!!!

Zdjęcie z planu filmowego
Znowu na planie filmowym

Tym razem kręcimy film instruktażowy dla marki Apimil. To rewelacyjny produkt do gospodarki pasiecznej, który łagodzi agresywne zachowanie pszczół. Jest przy tym dla nich bezpieczny, a poza tym zastępuje stosowanie dymu.

 

Już wkrótce pokażemy jak w praktyce wygląda jego stosowanie.

 

Więcej na www.apimil.pl

3d-ipns - grafika
Poznajcie nasze technologie!

Jedną z najważniejszych jest 3D-IPNS™ Technology wykorzystywana w produkcie Siltac EC.

 

Produkt wyróżnia się dzięki 3D-IPNS™ innowacyjną metodą fizycznej eliminacji szkodników roślin uprawnych.

 

Po zastosowaniu tworzy na ciele szkodliwych owadów i roztoczy siatkowatą, polimerową strukturę, przypominającą działaniem pajęczą sieć. Powoduje ona natychmiastowe unieruchomienie szkodników, blokuje w sposób fizyczny ich funkcje życiowe, a w efekcie powoduje szybką eliminację szkodników.

 

Przeczytajcie sami: https://siltac.pl/3d-ipns/

ICB Pharma na Parasitec 2019
Dziękujemy za odwiedziny

W imieniu zespołu ICB Pharma Pest Innovations dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w Budapeszcie na targach Parasitec 2019.

 

To były dwa intensywne dni, wypełnione rozmowami na temat naszych produktów i ich potencjału na kolejnych rynkach. Już nie możemy doczekać się efektu tych spotkań.

 

Do zobaczenia na kolejnych targach!

ICB Pharma na XI Konferencja Szkoleniowa PTA - zdjęcie
XI Konferencja Szkoleniowa PTA

Pozdrowienia z XI Konferencji Szkoleniowej PTA, która jak co roku odbywa się w malowniczej scenerii hotelu Gołębiewski w Wiśle. Przybyło na nią blisko 900 lekarzy.

 

Ruch wokół naszego stoiska tylko potwierdza niesłabnące zainteresowanie preparatami ICB Pharma.

 

Dodatkową formą promocji jest publikacja wyników badań klinicznych preparatu Allergoff® w najnowszym, jeszcze ciepłym numerze czasopisma dla lekarzy TERAPIA Alergologia, które promowane jest przez wydawcę podczas konferencji.

Konferencja prasowa KICK THE TICK
Konferencja Kick the Tick®

Czym grozi zakażenie boreliozą, jak się przed kleszczami chronić oraz jak bezpiecznie samodzielnie usunąć kleszcza – to tematy konferencji prasowej przygotowanej dla marki KICK the TICK® w siedzibie IMR advertising by PR/Hajoty Press Club/Hajoty Communications.

 

W wydarzeniu udział wzięli goście: Joanna Stankiewicz-Damięcka – która doświadczyła na sobie cierpień związanych z leczeniem boreliozy, prof. dr hab. n. med. Tadeusz Płusa – ekspert, autor książki „Borelioza” oraz przedstawiciele firmy ICB Pharma.

 

Gościem specjalnym konferencji była Anna Korcz, właścicielka urokliwego zakątka rekreacyjnego z plażą nad malowniczą rzeką Wkrą, w podwarszawskim Pomiechówku.

PARASITEC 2019 - grafika
Parasitec 2019

To już za tydzień, Parasitec w Budapeszcie. U nas przygotowania już trwają.

 

Targi, które zajmą ponad 1700 metrów kwadratowych, połączą głównych operatorów i menedżerów rynku kontroli szkodników z najlepszymi laboratoriami, specjalistycznymi formulatorami i producentami.

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas na naszym stoisku.

Dzień walki z malarią - grafika
Światowy dzień malarii

25 kwietnia jest Międzynarodowym dniem walki z malarią.

 

ICB Pharma dokłada swoją cegiełkę do tego święta będąc częścią tworzącego się projektu STEM World. W jego ramach rozwijamy preparaty służące zwalczaniu komarów. To właśnie samice komarów są wektorami malarii, przenosząc je między osobami chorymi a zdrowymi.

 

W takim dniu jak ten spoglądamy z nadzieją w przyszłość i przyspieszamy prace nad naszymi technologiami mocno wierząc w ich praktyczną skuteczność.

Wesołych Świąt - grafika
Wesołych Świąt

Całe ICB Pharma życzy wszystkim zdrowych i wesołych świąt wielkanocnych!

 

Wielu radosnych spotkań przy stole, smacznego jajka i zgodnie z tradycją mokrego dyngusa.

PestWorld East 2019 - zdjęcie
PestWorld East 2019

PestWorld East w Dubaju.

 

Po prostu nie mogło nas tutaj zabraknąć! Idealna okazja do spotkania z partnerami z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

 

Na konferencji obecne są i nasze produkty, które świetnie radzą sobie na tamtejszych rynkach. Problemy ze szkodnikami są wszędzie i dlatego ICB Pharma sprzedaje swoje preparaty na każdym kontynencie.

ICB Pharma na warsztatach Killgerm Polska
Warszaty Killgerm 2019

Z naszym wykładem na temat nowoczesnych metod zwalczania populacji szkodników odpornych na insektycydy pojawiliśmy się ostatnio na warsztatach Killgerm Polska.

 

Jak zwykle przy takich wydarzeniach nie brakowało okazji do wymiany wiedzy i doświadczeń z specjalistami DDD, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pytali o szczegóły związane ze stosowaniem naszych innowacyjnych preparatów.

ICB Pharma na Pestex 2019 - zdjęcie
Pestex 2019

Pestex w Londynie to jedno z ważniejszych spotkań branży Pest Control. Nie mogło nas więc zabraknąć!

 

Odwiedziliśmy to miejsce jeszcze przed Brexit w pełnym składzie. Ilość wartościowych spotkań i ich napięty harmonogram upewnił nas w przekonaniu, że było warto. Miło też zobaczyć tak ważne dla nas produkty jak PROVECTA na stoiskach naszych zagranicznych partnerów.

ICB Pharma w Instytucie praktycznego sadownictwa - zdjęcie
Instytut Praktycznego Sadownictwa

Z cyklu owocnych spotkań możemy się pochwalić kolejnym. Tym razem odwiedziliśmy IPSAD Instytut Praktycznego Sadownictwa.

 

To wyjątkowe miejsce prowadzi doradca sadowniczy Pan Robert Sas.

 

Nie pierwszy raz będzie nam pomagał weryfikować zastosowanie preparatów ICB Pharma w ramach prowadzonych badań i praktyk. Liczymy, że kolejny rok współpracy zaowocuje w korzystne wyniki badań, inspiracje i dużo nowych wskazówek oraz zaleceń stosowania.

Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Substancji Aktywnych - zdjęcie
Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Substancji Aktywnych

18 marca odbyła się w Warszawie bardzo ważna dla nas konferencja: „Substancje Aktywne w świetle przepisów UE. Problemy i wyzwania”.

 

Organizatorem było Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Substancji Aktywnych (AAS), którego ICB Pharma jest współzałożycielem. Zabraliśmy głos w tej istotnej debacie na temat przyszłości regulacji i tworzenia tzw. „Białej Księgi”. Znajdą się w niej postulaty i propozycje dla Parlamentu Europejskiego.

 

Wagę wydarzenia podkreśla aktywny udział m.in. takich osób jak posłowie do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb (Polska) i Miroslav Mikolasik (Słowacja).

ICB Pharma na konferencji borówkowej - zdjęcie
Konferencja Borówkowa 2019

A my już po VII Międzynarodowej Konferencji Borówkowej.

 

W Jachrance o tej porze roku siły jednoczą hodowcy, plantatorzy, handlowcy i odbiorcy niebieskich jagód. A wszystko pod hasłem Współpracy.

 

Wierzymy, że się udało i dołożyliśmy naszą cegiełkę do opracowania jak najkorzystniejszych warunków pracy w borówkowej branży.

ICB Pharma na 42 Ogólnopolskim Sympozjum Alergologicznym - zdjęcie
Ogólnopolskie Sympozjum Alergologiczne

W ubiegłą sobotę wzięliśmy udział w 42 Ogólnopolskim Sympozjum Alergologicznym w Łodzi pt. „Alchemia skutecznej alergologii” zorganizowanym przez NZOZ Centrum Alergologii prof. Krzysztofa Buczyłko.

 

Podczas konferencji dr hab. n. med. Andrzej Bożek, w swoim wystąpieniu pt. ”Warunki skutecznej akarosanacji” przedstawił zgromadzonym lekarzom wnioski z badań klinicznych Allergoff przeprowadzonych przez ICB Pharma i Katedrę oraz Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych Dermatologii i Alergologii w Zabrzu. Jego wystąpienie zostało ocenione przez zgromadzonych jako bardzo interesujące.

Grafika do posta
Jest taki pomnik

Czy wiecie, że pradziadek właścicieli naszej firmy ma swój pomnik?

 

Ten wybitny uczony, dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla, jest doskonałym przykładem więzi pomiędzy polską i ukraińską nauką. Z tego powodu to w Kijowie 30 sierpnia 2018 roku odsłonięte zostało popiersie profesora Wojciecha Świętosławskiego. Pomnik wybitnego polskiego chemika i fizyka stanął w kampusie Politechniki Kijowskiej.

 

Przeczytajcie więcej: https://tiny.pl/tm8bc

Targi Kielce - zdjęcie
Targi Kielce

13-14 lutego Kielce były stolicą dobrego smaku, owoców i warzyw.

 

Doskonałe połączenie trzech najważniejszych wydarzeń branżowych: HORTI-TECH, MTAS i FruitPRO już za nami. Wiedza, praktyka i innowacje, a więc i nas nie mogło tam zabraknąć.

 

Tym razem w doborowym towarzystwie naszego partnera, firmy PROCAM Horti.

Grafika do posta
Goście z Hiszpanii

Podczas styczniowych warsztatów produktowych w ICB Pharma, mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy Leven Agricola z Hiszpanii. Firma specjalizuje się w doradztwie ogrodniczym i dystrybucji produktów agrochemicznych.

 

Omówiliśmy najnowsze wyniki badań oraz możliwość wdrażania naszego produktu Siltac EC. Już teraz został on bardzo doceniony w Almerii, pięknej prowincji Andaluzji. To jedno z największych zagłębi upraw pomidorów w Europie. Trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych wdrożeń na terenie całej Hiszpanii.

 

My o efekty jesteśmy spokojni.

ICB Pharma na spotkaniach sadowniczych w Sandomierzu
Spotkania Sadownicze w Sandomierzu

To już 28 Spotkanie Sadownicze. Piękny i gościnny Sandomierz od ponad pół wieku gości sadowników z całej Polski. Tegoroczny sezon to ogrom wyzwań, więc dobór wykładów nie jest przypadkowy.

 

Nasz dział Crop Solutions był na miejscu i z uwagą wsłuchiwał się w potrzeby branży, by jak zwykle odpowiedzieć na nie ze znaną sobie skutecznością.

 

Więcej na spotkaniesadownicze.pl.

Warsztaty produktowe - zdjęcie
Warsztaty produktowe

Jesteśmy po warsztatach produktowych dla specjalistów z firmy Pest Control z Bułgarii.

 

Była to doskonała możliwość, aby przekazać szczegółowo informacje na temat naszych produktów, omówić wyniki badań oraz możliwości sprzedażowe w ich kraju.

 

Pomoże to w efektywnej promocji oraz przekazywaniu fachowej wiedzy na temat naszych preparatów w Bułgarii.

Animal Health - grafika do posta
Nowy dział

„Sanitas animalium pro salute homini” (przez zdrowie zwierząt do zdrowia człowieka) – to sentencja z kodeksu etyki weterynaryjnej, która zaczęła nam przyświecać wraz z uruchomieniem nowego działu Animal Health.

 

Dział będzie zajmować się szeroko rozumianą ochroną zdrowia zwierząt hodowlanych i towarzyszących, jak również ludzi poprzez zwalczanie chorób odzwierzęcych, których wektorem są często pasożyty i insekty.

 

Powstanie działu to naturalna konsekwencja intensywnego rozwoju firmy i rodzących się licznych pomysłów na nowe produkty chroniące zdrowie ludzi oraz zwierząt.

ICB Pharma na Konferencji Sadownicza Jagodowe Trendy 2019 w Kraśniku -zdjęcie
Jagodowe Trendy 2019

Nie mogło zabraknąć tam nas i naszych produktów.

 

Jubileuszowa XV edycja wydarzenia wciąż trwa. Zapraszamy do odwiedzenia nas na tym ważnym dla branży spotkaniu ekspertów z całego kraju.

 

Więcej na http://krasnikjagodowetrendy.pl/

ICB Pharma na TSW Nadarzyn 2019
TSW Nadarzyn 2019

Za nami IX edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Nadarzynie, największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej.

 

Dziękujemy za okazane zainteresowanie naszymi produktami. Pochwały, jakie usłyszeliśmy jeszcze bardziej motywują do pracy, a wszystkie cenne uwagi pozwolą nam skutecznie pracować nad formułą produktów.

ICB Pharma w Parlamencie Europejskim
Parlament Europejski

ICB Pharma jest częścią inicjatywy Association For Active Substances.

 

Z jej ramienia odwiedziliśmy Parlament Europejski w Brukseli. Dyskutowaliśmy o racjonalizacji przepisów, które uwzględniałyby interesy MŚP przemysłu pestycydów i realne potrzeby rolników oraz ogrodników. Europarlamentarzyści i eksperci z Komisji Europejskiej przyjęli nasze postulaty ze zrozumieniem, doceniając inicjatywę.

 

Wierzymy, że wpłynie to na ustawodawstwo UE i to jak realizowane są przepisy w praktyce oraz jaki mają wpływ na gospodarkę oraz funkcjonowanie różnych jej gałęzi.

Wigilijne spotkanie - zdjęcie
Wigilijne spotkanie

Jak co roku w okresie świąt nie zapominamy o tradycji, czyli naszym wspólnym wigilijkowym spotkaniu. To najlepszy czas, by złożyć sobie serdeczne życzenia, wspólnie jeść i bawić się aż do białego rana.

 

Ta wspaniała atmosfera będzie towarzyszyła nam teraz przez cały rok!

Wesołych Świąt od ICB Pharma - Grafika
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Cały zespół ICB Pharma życzy wszystkim Wesołych Świąt w gronie najbliższych a także niezapomnianego Sylwestra, który w szampańskim humorze wprowadzi nas w 2019 rok!

Szkolna wycieczka po ICB Pharma - zdjęcie
Szkolna wycieczka

Z radością witamy w naszej firmie uczniów z lokalnych szkół.

 

Pokazujemy jak i gdzie tworzy się nasze produkty oraz jak ciekawa i zajmująca może być praca w ICB Pharma.

 

Po cichu liczymy na to, że uda nam się zaszczepić chęć do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań problemów tego świata. A wtedy nasze drzwi staną przed nimi otworem.

ICB Pharma na Kongresie Sadowniczym - zdjęcie
Kongres Sadowniczy

4-5 grudnia odbyło się w Warszawie ważne dla sadownictwa wydarzenie – Kongres Sadowniczy.

 

Omówiono na nim obecną sytuację nie tylko w kraju, ale i na świecie.

 

Produkty ICB Pharma od kilku już lat wspierają branżę. Szczególnie doceniane są nasze innowacyjne technologie ochrony upraw sadowniczych bez użycia tradycyjnych pestycydów.

 

Właśnie dlatego nie mogło nas tam zabraknąć!

Dergall Technical Forum - zdjęcie
Dergall Technical Forum już za nami

Dergall Technical Forum to pierwsze organizowane na tak dużą skalę warsztaty związane z naszym innowacyjnym preparatem do walki z pasożytami drobiu.

 

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli goście z kilkunastu krajów.

 

Tak duża frekwencja była dla nas miłym zaskoczeniem. To również potwierdzenie, że warto organizować takie spotkania i dzielić się wiedzą na temat najlepszych praktyk i doświadczeń.

Mikołajki 2018 - grafika
Udanych Mikołajek!

Dzisiaj Mikołajki!

 

Z tej okazji życzymy wszystkim samych trafionych prezentów.

 

Najlepiej takich od ICB Pharma.

ICB Pharma na Interpoma 2018
Interpoma 2018

Interpoma 2018 już za nami.

 

To był udany czas rozmów z kontrahentami z całego świata. Aktualnymi i potencjalnymi. Już cieszymy się na efekty tych spotkań. Marzy nam się, by produkty ICB Pharma znał każdy sadownik. A dla naszej firmy nie ma rzeczy niemożliwych!

Zdjęcie certyfikatów ISO
Certyfikaty ISO

Z dumą informujemy, że nasza firma po raz kolejny otrzymała certyfikację ISO dla wymaganych procesów produkcyjnych.

 

Spełnienie restrykcyjnych wymogów jest dla naszego zespołu ambitnym wyzwaniem i dlatego za każdym razem tak bardzo cieszy.

Nagroda dla ICB Pharma - Przedsiębiorcze Jaworzno
Kolejny raz z nagrodą

ICB Pharma kolejny raz z nagrodą.

 

16 listopada rozstrzygnięto konkurs Jaworznickiej Izby Gospodarczej „Przedsiębiorcze Jaworzno”. Tym razem uhonorowano nas w kategorii „Wdrożone Innowacje”. To dla nas miłe zaskoczenie i ważne wyróżnienie.

 

Nagrodę z rąk prezydenta miasta Jaworzna odebrał osobiście Współwłaściciel Tomasz Świętosławski wraz z żoną.

Kurzawiady 2018 - grafika do posta
Kurzawiada

Kolejna, 24-ta edycja „Kurzawiady” już za nami.

 

Nie po raz pierwszy ICB Pharma i nasz znakomity produkt Allergoff gościł na Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym „Postępy w alergologii i pneumonologii”.

 

Zapraszamy na www.allegoff.pl, sami sprawdźcie co budziło tak duże zainteresowanie zaproszonych gości.

Grafika do posta
Takie chwile lubimy najbardziej

Takie chwile lubimy najbardziej.

 

Konkurs PROCAM na najlepszego sprzedawcę preparatu Siltac EC rozstrzygnięty.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy miłego pobytu w hotelu Młyn Jacka Hotel & Spa.

Grafika do posta - Owocne działania działu Crop Solutions
Owocne działania

Owocne działania działu Crop Solutions

 

Te dorodne i smakowicie wyglądające jabłka pochodzą z łódzkich sadów, gdzie używany jest nasz preparat SILTAC®.

 

Są nie tylko pyszne, ale także zdrowe.

 

Dział Crop Solutions ma też inne powody do zadowolenia – właśnie podczas spotkania całego zespołu podsumował kończący się, bardzo udany sezon.

Zdjęcie wykonane podczas targów w Łodzi
Targi w Łodzi za nami

Targi NATURA FOOD i beECO w Łodzi za nami. Cieszymy się, że mogliśmy tu być wspólnie z Hipoalergiczni.

 

To była duża dawka pozytywnej energii i możliwość spotkania ciekawych ludzi zorientowanych na zdrowy tryb życia.

Jesteśmy jedną wielką rodziną - grafika do posta
Jesteśmy jedną wielką rodziną

Tak, jesteśmy jedną wielką rodziną!

 

I jak to w rodzinie bywa, jesteśmy różni. Najlepiej oddaje to nasz wspólnie namalowany obraz. Nikt nie wiedział jak będzie wyglądał w całości, każdy obrał inną metodę a kolor czerwony czy niebieski bywał różnie interpretowany.

 

Patrząc jednak na dzieło nie ulega wątpliwości – to właśnie te różnice tworzą idealną całość!

ICB Pharma na Jaworznickich Dniach dla Biznesu 2018 - zdjęcie
Jaworznicki Dzień dla Biznesu

Dobrze, gdy przedsiębiorcy, urzędnicy oraz eksperci spotykają się cyklicznie i dyskutują o bieżącej sytuacji i problemach.

 

ICB Pharma chętnie uczestniczy w takich inicjatywach.

 

Tym razem byliśmy obecni i braliśmy czynny udział w drugiej edycji Jaworznickiego Dnia dla Biznesu, inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy.

ICB Pharma na targach CPhI woldwide
Udane targi w Madrycie

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska podczas targów CPhI w Madrycie.

 

Bardzo doceniamy ogromne zainteresowanie z jakim się tu spotkaliśmy i z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji rozpoczętych rozmów.

Zdjęcie z planu
Lokalne inicjatywy

Lokalne inicjatywy są dla nas bardzo ważne.

 

Od zawsze związani jesteśmy z Jaworznem, stąd udział w Jaworznickim Dniu dla Biznesu, wydarzeniu które będzie miało miejsce już w najbliższą środę.

 

Na jego potrzeby nakręcono materiał, w którym Właściciele opowiadają o ICB Pharma.

 

Zobaczcie kulisy jego powstania.

ICB Pharma na Międzynarodowej Konferencji Alergologicznej w Mikołajkach
Konferencja alergologiczna

ICB Pharma na międzynarodowej konferencji alergologicznej w Mikołajkach zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

 

To wydarzenie jest dla nas wyjątkowe, ponieważ podczas swojego wystąpienia, poświęconego roztoczom i ich alergenom, prof. dr hab. med. B. Samoliński zaprezentował Allergoff i wyniki naszych badań klinicznych.

 

To dla nas duże wyróżnienie.

ICB Pharma na CPhI Madryt 2018 - baner
Targi CPhI w Madrycie

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że ICB Pharma bierze udział w Targach CPhI w Madrycie, które odbędą się w dn. 9-11 października.

 

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko – nr 14.1K71.

zdjęcia z planu filmowego
Na planie

Tym razem kręcimy instruktaż stosowania naszego produktu na roztocza gadów i ptaków ozdobnych Dergall Hobby.

 

Pomaga nam uznany hodowca z Animal Planet, Witold Plucik.

 

Efekt naszej pracy już wkrótce.

ICB Pharma na XX dnia ogrodnika w Gołuchowie koło Kalisza
XX DNI OGRODNIKA

W dniach 14-15 września w Gołuchowie koło Kalisza odbyły się XX DNI OGRODNIKA. Międzynarodowe targi skierowane do szeroko rozumianej branży ogrodniczej.

 

Na wydarzeniu byli obecni i nasi przedstawiciele, prezentując asortyment działu Crop Solutions.

Zdjęcia z planu filmowego
Z filmowego planu

Kariera filmowa dla niektórych z nas właśnie się rozpoczęła!

 

A wszystko za sprawą filmu dotyczącego wdrażania nowej wersji produktu dla naszego amerykańskiego kontrahenta.

 

Film opowiada nie tylko o procesie projektowania, ale również o badaniach naukowych, badających jego skuteczność. Coś, czym naprawdę warto było się pochwalić.

nowa strona dergall hobby - grafika
Nowa strona internetowa

W ostatnich tygodniach uruchomiliśmy nową stronę dergall-hobby.pl przeznaczoną dla osób hodujących gady i ptaki ozdobne.

 

Stworzony przez nas projekt to poza atrakcyjną grafiką kompendium wiedzy na temat innowacyjnej technologii Ecto Net zastosowanej w preparacie Dergall Hobby.

 

To dzięki niej produkt jest zarówno skuteczny jak również nie wpływa negatywnie na leczone zwierzęta.

 

Więcej na dergall-hobby.pl, zapraszamy do odwiedzin!

Temat upalne grafika do posta
Temat upalne lato w Polsce

Upały w Polsce trwają w najlepsze.

 

Z reguły naszym innowacyjnym produktem Kick the Tick Expert zamrażamy kleszcze. Skoro jest teraz tak gorąco postanowiliśmy ochłodzić więcej szkodników.

 

Co Wy na to?

Kick The Tick Konkurs grafika
Konkurs trwa

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez naszą markę Kick the Tick®, pt.”Ciekawostki o kleszczach”.

 

Zaskoczcie nas swoją wiedzą o tych małych pasożytach.

 

Dla najlepszych nagrody, sprawdźcie sami!

IV edycja Warsztatów Muzycznych PoluZONE - zdjęcie
IV edycja Warsztatów Muzycznych PoluZONE już za nami

IV edycja Warsztatów Muzycznych PoluZONE przeszła do historii. Sobotni koncert finałowy to prawdziwa sycąca muzyczna uczta!

 

ICB Pharma kolejny raz wspierała młode talenty z całej Polski. 120 młodych i utalentowanych uczestników przez siedem dni uczestniczyło w Jammach oraz Koncercie Finałowym, bawiąc mieszkańców Jaworzna. Za rok jubileuszowa V edycja.

 

Już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na nową stronę Apimil.pl - grafika
Nowa strona internetowa

Już od ponad miesiąca możemy się pochwalić nową stroną internetową www.apimil.pl dedykowaną preparatowi łagodzącemu agresywne zachowanie pszczół.

 

Apimil® to naturalny produkt stosowany w gospodarce pasiecznej, który z powodzeniem zastępuje dotychczas stosowane metody.

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny!

Kadr z reklamy Allergoff Atopy
Kampania telewizyjna
Allergoff® Atopy

Postanowiliśmy zaprezentować wyroby Allergoff® Atopy szerszej publiczności, co zaowocowało kampanią telewizyjną.

 

Na jej potrzeby powstał materiał, który warto zobaczyć na naszym profilu Facebook.

 

Linia atopy została stworzona głównie z myślą o alergikach, ale tak naprawdę każdy może sięgnąć po nasz produkt. Bezpieczny, bardzo dopracowany skład odpowiada potrzebom skóry dzieci, osób starszych oraz świetnie sprawdza się w przypadku skóry wymagającej, bardzo suchej i wrażliwej.

Młyn Jazz Festival Wadowice 2018
Młyn Jazz Festival 2018

Po raz kolejny ICB Pharma wesprze wielkie wydarzenie muzyczne, jakim jest Młyn Jazz Festival 2018, który odbędzie się w Wadowicach w dniach 5 – 7 lipca.

 

Z doświadczenia wiemy, że Festiwal to nie tylko wielkie gwiazdy muzyki, ale też urzekająca atmosfera, cudowna publiczność i oddający swoje serce w organizację właściciele Hotelu Młyn Jacka. To na jego terenie zobaczymy się już za parę dni.

 

Zapraszamy serdecznie!

ICB Pharma podczas 6 Pomorskiego Forum Drobiarskiego
ICB Pharma podczas 6 Pomorskiego Forum Drobiarskiego

W dniach 18-19 czerwca wraz z naszym partnerem firmą Ravet mieliśmy przyjemność wziąć udział w VI Pomorskim Forum Drobiarskim, które odbyło się w Chmielnie.

 

Prezentacja dr Ryszarda Sebesty zatytułowana „Dergall. Fizyczna metoda zwalczania ptaszyńca” cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony publiczności. Dziękujemy za uwagę oraz pytania zadane po prezentacji.

ICB Pharma podczas Dni Pola
Dni Pola 2018

ICB Pharma drugi rok z rzędu ma przyjemność brać udział w cyklu imprez organizowanych przez firmę Procam pod nazwą Dni Pola, gdzie mamy okazję spotkać się z plantatorami rzepaku.

 

Nasi pracownicy opowiadają o produkcie Biopolin – atraktancie dla pszczół oraz innych owadów zapylających. Biopolin poprzez swoje działanie wabiące, poprawia zapylenie, a tym samym przyczynia się do istotnego wzrostu plonowania roślin.

trzy lata w nowej siedzibie - zdjęcie
Trzy lata w nowej siedzibie

To już 3 lata w nowej siedzibie.

 

Dzięki nowemu zapleczu stale się rozwijamy, a przed nami kolejne inwestycje.

 

Dzięki nim nowe możliwości już wkrótce staną przed nami otworem.

Zdjęcie z targów PLMA
Targi PLMA już za nami

Targi PLMA już za nami.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Tak duże zainteresowanie produktami ICB Pharma bardzo nas cieszy.

 

W Amsterdamie mieliśmy możliwość pokazania kilku kluczowych dla nas produktów, takich jak pułapki na muszki owocówki, pułapki na osy i muchy, a także produkty przeciw kleszczom i wszom.

 

Wygląda na to, że już wkrótce znajdą one nabywców na kolejnych rynkach.

Grafika do posta World and Russian Poultry Breeding Development Trends
World and Russian Poultry Breeding Development Trends

W dniach 15-17 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział w konferencji World and Russian Poultry Breeding Development Trends odbywającej się w miejscowości Siergijew Posad w Rosji.

 

Przedstawiliśmy tam Dergall®, nasz alternatywny produkt do kontroli populacji ptaszyńca w hodowlach drobiu oraz poprawy dobrostanu ptaków.

 

Celem ICB Pharma jest promowanie innowacyjnych i bezpieczniejszych metod kontroli szkodników.

ICB Pharma National Hardware Show w Las Vegas
National Hardware Show w Las Vegas

W ostatnim czasie ICB Pharma po raz kolejny miało przyjemność wziąć udział w National Hardware Show w Las Vegas. Mieście, które nigdy nie śpi. To niesamowita okazja do spotkania z naszymi największymi partnerami i zapoznania się z najnowszą światową ofertą rynkową produktów również z naszej branży.

 

Właśnie na bazie takich doświadczeń, wrażeń i prowadzonych rozmów tworzymy dalsze plany rozwoju dla ICB Pharma!

Kick The Tick w telewizji
Kampania telewizyjna
KICK THE TICK®

Już dzisiaj rusza kampania telewizyjna KICK THE TICK®.

Kadr z programu dotyczącego akcji The Doors Otwieramy drzwi do nowej pracy
The Doors – Otwieramy drzwi do nowej pracy

ICB Pharma i marka Allergoff Atopy partnerem akcji PTCA „The Doors Otwieramy drzwi do nowej pracy”.

Światowy Dzień Malarii - grafika
Światowy Dzień Malarii

25 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Malarii.

 

W ICB Pharma świętowaliśmy widoczny wzrost świadomości społecznej i redukcję skutków dotyczących tej tropikalnej choroby.

 

Bo mamy w tym swój udział.

Zdjęcie z konferencji specjalistów DDD
Konferencja DDD Servis S.R.O. w Słowacji

W dniach 10-11.04 miała miejsce coroczna konferencja specjalistów DDD zorganizowana przez naszego partnera firmę DDD Servis S.R.O.

 

Mieliśmy przyjemność wziąć w niej udział i zaprezentować nasze produkty oraz innowacyjne techniki zwalczania szkodników.

dr Ryszard Sebesta w Radiu Katowice - zdjęcia
Wywiad z naszym ekspertem w Radiu Katowice

Jednym z naszych sztandarowych produktów jest KICK THE TICK, czyli seria produktów przeciwko kleszczom.

 

Zarówno repelent jak i wersja EXPERT do wyciągania kleszczy, w sposób innowacyjny podchodzą do tematu.

 

Za sukcesem stoi jak zwykle wiele osób, a jedną z nich jest nasz Główny Konsultant Naukowy dr n. przyr. Ryszard Sebesta.

 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu na temat kleszczy, którego udzielił dzisiaj w Polskim Radiu Katowice.

ICB Pharma na Pest Control Products - zdjęcie
Pest Control Products w Bułgarii

W dniu 20.03 wzięliśmy udział w seminarium branży pest control zorganizowanym przez naszego partnera firme Pest Control Products O.O.D. w miejscowosci Stara Zagora w Bułgarii.

 

Przedstawiliśmy wchodzące na bułgarski rynek produkty Attracide DF oraz Flyttricide DF; nową generację produktów do zwalczania szkodników biegających i latających.

Udział ICB Pharma w XVI Narodowej Konferencji Węgierskiego Stowarzyszenia Specjalistów DDD - zdjęcie
Konferencja Węgierskiego Stowarzyszenia Specjalistów DDD

W dniach 22 i 23 marca wzięliśmy udział w XVI Narodowej Konferencji Węgierskiego Stowarzyszenia Specjalistów DDD w miejscowości Galyatető na Węgrzech.

 

Wraz z naszym partnerem firmą Csóti-Pati wystąpiliśmy z prezentcją na temat „Czy skuteczne zwalaczanie szkodników jest możliwe?”, która spotkała się z dużym entuzjazmem.

certyfikat jakość roku KTK - zdjęcie
Nagroda dla Kick The Tick®

Z dumą informujemy, że nasz zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy KICK THE TICK® służący ograniczeniu ryzyka zakażenia chorobami odkleszczowymi otrzymał EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® w kategorii INNOWACJE.

diamenty miesięcznika forbes
Diamenty miesięcznika „Forbes”

Jest nam bardzo miło poinformować, że ICB Pharma znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów Diamentów Forbes 2018. To dla nas bardzo duże wyróżnienie i nagroda za włożoną w rozwój firmy pracę.

 

Na sukces ten składają się działania wielu naszych współpracowników i to również im należą się podziękowania.

ICB Pharma - certyfikaty
Wysoka jakość świadczonych usług potwierdzona certyfikatem

Drodzy klienci w ostatnim czasie nasze laboratorium analityczne potwierdziło swoją wysoką jakość świadczonych usług i ponownie otrzymało certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej na kolejne 2 lata.

 

Dodatkowo laboratorium rozszerzyło swój zakres certyfikatu o badania pozostałości pestycydów.

Eimeriana avia - zdjęcie
Konferencja w Józefowie

W dniach 2-3 marca wraz z naszym partnerem firmą RAVET jesteśmy obecni na konferencji „Eimeriana Avia” w Józefowie.

 

Serdecznie zapraszamy na nasze wspólne stoisko oraz do zapoznania się z propozycjami ICB Pharma dotyczącymi ochrony drobiu.

Best-Pest w Wadowicach - zdjęcie z wydarzenia
Z Best-Pest w Wadowicach

W dniu 27.02 wzięliśmy udział w seminarium „Nowe rozwiązania w walce ze szkodnikami”, które dla swoich kontrahentów zorganizowała firma BEST-PEST, wieloletni, bliski partner biznesowy ICB Pharma.

Gardenia 2018 - zdjęcie z targów
Gardenia 2018

Tym razem zapraszamy do Poznania! Czekamy na Was na targach Gardenia 2018, jednej z największych imprez dla branży ogrodniczej w tej części Europy.

 

Znajdziecie nas na stoisku 64 w hali numer 5.

 

Do zobaczenia!

Fundusze europejskie - grafika
Zwiększenie potencjału Badawczo-Rozwojowego ICB Pharma

Zwiększenie potencjału Badawczo-Rozwojowego ICB Pharma poprzez utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego rozwijającego prowadzenie przez wykwalifikowaną kadrę badań naukowych i prac rozwojowych.

Woodstream Product Innovation Award for ICB Pharma - zdjęcie
„Product Innovaton Award” dla ICB Pharma

Z dumą informujemy o przyznaniu nagrody „Product Innovaton Award” dla ICB Pharma.

 

Wyróżnienie miało miejsce 20 lutego podczas konferencji, jaką dla swoich dostawców zorganizował strategiczny partner ICB Pharma, renomowana firma Woodstream.

 

To tylko potwierdza, że nasze innowacyjne podejście jest wysoko oceniane w branży Pest Control i jest właściwą drogą do rozwoju naszej działalności.

ICB Pharma na Targach w Sandomierzu
Spotkania Sadownicze w Sandomierzu

W dniach 31 stycznia – 1 luty gościliśmy jak co roku na Spotkaniach Sadowniczych w Sandomierzu. Była to doskonała okazja do spotkania specjalistów z branży oraz aktualnych i nowych klientów. Dziękujemy wszystkim za wspólne owocne rozmowy i pozostając w kontakcie już teraz zapraszamy za rok.

Pest Protect - kolaż z targów
PEST-PROTECT 2018 w Bremen

W dniach 24-25 stycznia gościliśmy na międzynarodowych Targach PEST-PROTECT w Bremen.

Fruit logistica 2018 - zdjęcie
Fruit Logistica 2018

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas na największych na świecie targach dotyczących produkcji owoców, które odbędą się w dniach 7- 9 luty w Berlinie.Znajdziecie nas na stoisku E-16 w hali B.

Do zobaczenia – zespół ICB Pharma Crop Solutions.

Poszukiwany Graphic Designer - grafika
Poszukiwany Graphic Designer

Poszukujemy kandydata/-tki na stanowisko – Graphic Designer (Grafik).

Podziękowania PTCA - skan dokumentu
Podziękowania od PTCA

Z radością prezentujemy podziękowania otrzymane od PTCA (Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych), które otrzymaliśmy jako partner projektu „The DOORS – otwieramy drzwi do nowej pracy”.

 

Możliwość wsparcia tak ważnego projektu dała nam dużo satysfakcji i przybliżyła nam jeszcze bardziej problemy pacjentów cierpiących z powodu dermatoz.